AK Parti’de büyük gün! Murat Kurum: Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar « Türkiye'nin Sesi Gazetesi

15 Nisan 2024 - 05:52

AK Parti’de büyük gün! Murat Kurum: Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar

AK Parti’de büyük gün! Murat Kurum: Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar
Son Güncelleme :

24 Mart 2024 - 19:02

AK Parti, 31 Mart seçimlerine doğru en büyük mitinglerinden birini bugün İstanbul’da gerçekleştirdi. Mitingde konuşan AK Parti İBB adayı Murat Kurum, “Verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler! 100 bin konut, metro hatları dediler, megabüsler ve HIZRAY dediler ama tek birini bile hatırlamadılar. Bu millete yalan söylediler. Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar! ” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: YENİ DÖNEMİN KAPILARINI AÇACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen AK Parti mitinginde konuştu. İstanbul’un 5 yıllık fetret devrine son vereceklerini söyleyen Erdoğan, “İstanbul’da yeni dönemin kapısını açacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı, mitinge katılan kişi sayısının da 650 bin olduğunu açıkladı.

MURAT KURUM: TRAFİK ÇİLE OLMAKTAN ÇIKIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla düzenlenen Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’nde önemli açıklamalar yaptı.

Meydandaki coşkulu kalabalığı işaret eden, konuşmasına, “İstanbul’un iradesini görmek isteyen varsa; gelsin, bu meydana baksın.” sözleriyle başladı. İstanbul için durmadan çalışacaklarını belirten Kurum, “Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerin geleceğe umutla baktığı, kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul.” dedi. Kurum, çok konuşulan para sayma görüntülerine de atıfta bulundu ve mevcut İBB yönetimine tepkisini, “Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. ‘Ulaşım sorununu çözeceğiz’ dediler, ulaşım İstanbul’da tam bir çileye dönüştü. İstanbul’un kaynaklarını, yetimin hakkıdır demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar. Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz.” cümleleriyle ifade etti.

“İstanbul, bizim sevdamız” diyen Kurum, geride kalan 5 yılda İstanbulluların ihmal edildiğini vurgulayarak, mevcut İBB başkanına yönelik eleştirilerini, “Sen, İstanbul’u kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; biz İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyorduk. Sen, kendi genel başkanını devirmek için kapı arkasında gizli gizli toplantılar yaparken; biz İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyorduk. Sen, cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul’u kaderine terk ederken; biz deprem bölgesinde 180 bin konutumuzun temellerini atıyorduk.” diye sıraladı.“İSTANBUL’UN İRADESİNİ GÖRMEK İSTEYEN VARSA BU MEYDANA BAKSIN”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’nde yüz binlere hitap etti. Kurum, konuşmasının başında, “İstanbul’un iradesini görmek isteyen varsa, gelsin, bu meydana baksın. İstanbul’un ruhunu görmek isteyen varsa, gelsin, buraya baksın. Burada İstanbul’un değişim iradesi var. Burada İstanbul’un kararlı duruşu var. Burada, ‘Yeniden İstanbul’ var, ‘Sadece İstanbul’ var. 31 Mart’ta hep birlikte bayram yaşayacağız. 31 Mart, İstanbul’un bayramı olacak. 31 Mart geleceğimizin, evlatlarımızın, huzur içerisinde yaşayacağı bir bayram günü olacak.” cümlelerini kurdu.

İstanbul’un kadim geçmişini ve tarihi önemini de, “Ey İstanbul, güzel İstanbul. Sen, Peygamber Efendimizin müjdelediği şehirsin, rüzgârların bile hala gül kokar senin. Sen, yiğitlerin, delikanlıların yurdu. Surların önünde dizilmiş binlerce şehidin yatar senin. Sen, Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti. Sen, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayali. Sen, Erbakan hocamızın göz nuru. Sen, Başbuğ Alparslan Türkeş’in gururu. Sen, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun aşkı. Sen, Recep Tayyip Erdoğan’ın duası. Hayallerin, hedeflerin, düşlerin, ideallerin şehri İstanbul. İstanbul, çağ açıp çağ kapatan tarihimizdir. İstanbul; Ayasofya’dır, Süleymaniye’dir, Sultanahmet’tir; Sinan’dır, Selim’dir. İstanbul, AK Parti belediyeciliğinin meşalesinin yakıldığı yerdir.” sözleriyle vurguladı.

İstanbul için büyük hayalleri olduğunu anlatan Kurum, “İşte biz böylesi bir İstanbul’da, hayallerimizin olduğu bu aziz şehre hizmetkar olmak için yollardayız. Biliyoruz ki, ancak samimi hayaller, ancak gönülden kurulan hayaller muradına kavuşur. Şimdi bu kardeşinizin, Murat Kurum’un da bir hayali var. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerin geleceğe umutla baktığı, kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul.” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’UN HAKKINI İSTANBUL’A TESLİM EDECEĞİZ”

Mevcut İBB yönetimini liyakatsizlik olmakla suçlayan Kurum, “Bugün İstanbul iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. Çünkü geride bıraktığımız 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı oldu. Beceriksizliğe mahkûm edildi. Hiç olmadığı kadar ihmal edildi.” ifadelerini kullandı. Mevcut İBB yönetiminin mali performansı da Kurum’un gündemindeydi. Kurum, “ ‘Bu şehri depreme hazırlayacağız’ dediler, tek bir çivi çakmadılar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. ‘Ulaşım sorununu çözeceğiz’ dediler, ulaşım İstanbul’da tam bir çileye dönüştü. Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler. İstanbul’un kaynaklarını, yetimin hakkıdır demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar. Üstelik bunu da yüzleri kızarmadan savundular. Yetmedi! İsrafı bitirdik dediler, en büyük israfı yaptılar.” diye konuştu.

Mevcut İBB Başkanı’nın verdiği vaatleri bile hatırlamadığını söyleyen Kurum, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “İstanbullu hemşehrilerimizi ötekileştirdiler. Kadınlarımıza karşı bile ev hanımı ve çalışan kadınlar diye ayrımcılık yaptılar. Binlerce kadın emekçimizin ekmeğiyle oynadılar, işlerine son verdiler. Verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler. 100 bin konut, metro hatları dediler, megabüsler ve HIZRAY dediler ama tek birini bile hatırlamadılar. Sorduklarında, ‘Ben böyle bir şey hatırlamıyorum.’ dediler. Bu millete, aziz İstanbul’a yalan söylediler. Bu milleti kandırdılar, bu milleti aldattılar. Şu güzel İstanbul’umuza 21. yüzyıla yakışmayan görüntüleri yaşattılar. Ama hiç endişe etmeyin. Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyeri için ayırdıkları kaynakları, reklama verdikleri paraları biz İstanbul’a harcayacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz. Ben 31 Mart akşamı İstanbul’un hem Başkanı olacağım hem de İstanbulluların kardeşi, evladı olacağım. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. İşte o gün, 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.”

“SEN GENEL BAŞKANI’NI DEVİRMEK İÇİN TOPLANTI YAPARKEN BİZ İSTANBUL’A 365 MİLYAR TL YATIRIM YAPIYORDUK”

Bakan olduğu dönemde hayata geçirdiği projeleri hatırlatan Kurum, mevcut İBB Başkanı’na, “Bu iş bilmez yönetim İstanbul’da tek bir eser üretmedikleri gibi bir de kalkmış bizim projelerimizi eleştiriyorlar. Sen, İstanbul’u kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken; biz İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyorduk. Sen, İBB bütçesi ile seçim kampanyası yaparken; biz Elazığ’ın, Malatya’nın sokaklarında afetzedelerimizin elinden tutuyorduk. Sen, kendi genel başkanını devirmek için kapı arkasında gizli gizli toplantılar yaparken; biz İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyorduk. Sen, cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul’u kaderine terk ederken; biz deprem bölgesinde 180 bin konutumuzun temellerini atıyorduk.” eleştirilerini de yöneltti.

Kurum, hizmet belediyeciliği anlayışı ile durmadan çalışacaklarını belirterek, “İşte bugün tarihin, milletin ve Cumhurbaşkanımızın huzurunda söz veriyoruz. Biz İstanbul’umuzu asla ve asla kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Milletimizin her anında hep yanında olacağız. Bu söz, onların verip de tutmadıkları sözlere benzemez. Bu söz, eser adamlarının sözüdür. Bu söz, sağlam adamların sözüdür, bu söz Murat Kurum sözüdür. Bu söz liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüdür.” dedi.

“31 MART’TA GELİN SAĞLAM İSTANBUL’DAN YANA OLUN”

Murat Kurum, konuşmasının sonunda, İstanbullulara bir de çağrı yaptı. “Buradan İstanbul’umuzun güzel insanlarına sesleniyorum. 31 Mart’ta gelin, Gerçek Belediyecilikten yana olun. 31 Mart’ta gelin, İstanbul’un geleceğinden yana olun. 31 Mart’ta gelin, sağlam İstanbul’dan yana olun. Her oy bir tohumdur. Hizmet görürse yeşerir, emek verilirse fidan olur, karşılık bulursa orman olur. Haydi İstanbul şehrine oy ver. Şehrine oy ver ki, İstanbul; hizmet bulsun, huzur bulsun, mutluluk bulsun.” diyen Kurum, sözlerini, “Başta Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve BBP

Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye, demokrasimizin kalesi, şehirlerimizin koruyucusu Cumhur İttifakımız adına elini taşın altına koyan, sorumluluk üstlenen, birlikte gayret gösterdiğimiz 39 yiğit belediye başkan adayımıza, 80 gündür sahada gece-gündüz çalışan çabalayan teşkilatlarımıza, AK Parti İl Başkanımıza ve bugün buraya gelen, bugün burada bizi yalnız bırakmayan, televizyonları başında bizi izleyen tüm hemşehrilerimize, tüm kardeşlerimize tekrar teşekkürlerimi sunuyor, her bir kardeşimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.” diye noktaladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.