Meral Akşener: Sonuç itibariyle kaybettik, lamı cimi yok « Türkiye'nin Sesi Gazetesi Resmi İnternet Sitesi

2 Aralık 2023 - 06:05

Meral Akşener: Sonuç itibariyle kaybettik, lamı cimi yok

Son Güncelleme :

29 Temmuz 2023 - 18:17

Meral Akşener: Sonuç itibariyle kaybettik, lamı cimi yok

Seçime dair konuşan ve kaybettiklerini bir kez daha kabul eden Meral Akşener, “Sonuç itibariyle; kaybettik, lamı cimi yok. Kaybettik. Bu kaybetmeyi ‘seçmen bize neden oy vermedi’ diyerek, böyle bir saygısız dille aziz milletimi sorgulayarak sonuç alamayız” dedi.

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri geride kalırken yenilgiyi başlarda hazmedemeyen muhalafet, kabullenme aşamasına nihayet geldi.

6’lı masanın ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yenilgiyi kabul ettiklerini Isparta’da yaptığı konuşma sırasında dile getirdi.

45’inci Uluborlu Kiraz Festivali’nde konuşan Meral Akşener, “Kaybettik, lamı cimi yok. Kaybettik” diyerek seçimden aldıkları ağır hezimeti dillendirdi.

Kaybetti ama koltuktan kalkmadı

Seçimden sonra 6’lı masayı bir kez daha dağıtan Akşener, alınan yenilgilere rağmen partisinin kurultayında yeniden başkan seçildi.

Akşener’in yerel seçimlerde yeniden Kemal Kılıçdaroğlu’yla bir araya gelip gelmeyeceği ise netlik kazanmadı.

Ancak iki tarafın milletvekilleri de bu birlikteliğe sıcak bakmıyor. CHP’li Gürsel Tekin, İYİ Parti’ye ihtiyaçları olmadığını söyledi.

Ayrıca CHP’nin içerisinde olduğu koltuk savaşı, yerel seçimleri de kaybedeceklerinin bir göstergesi gibi duruyor.

Meral Akşener’in açıklamasından satır başları şu şekilde;

“Sayın Erdoğan ve arkadaşları kazandı”

Muhalefet kanadında yaşanan bu gelişmelerin akabinde Isparta’da konuşan Akşener, siyasetçinin milletin tercihlerine saygı duymak
zorunda olduğunu dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

HDP eşittir PKK, HDP eşittir CHP, CHP eşittir İYİ Parti sonuç olarak hep beraber terörist olmuşuz. Buradan çıkan sonuç şu, biz bu propaganda yapılırken bu yalanlara inanmasını engelleyecek gereken çalışmayı yapmamış ve bu süreci doğru yönetememişiz demektir.

Biz seçimi kaybettik. Sayın Erdoğan ve arkadaşları kazandı. Mevlana diyor ki ‘Dün dünde kaldı cancağızım yeni şeyler söylemek lazım.’ Geçmişten ders alıp hatalardan, eksiklerden yanlıştan ders çıkarıp geleceği yeniden tanzim etmek mecburiyetimiz var.

Bugün Türkiye’de muhalefeti bir şamar oğlanına çeviren tutum var. Sürekli öz eleştiri vereceksiniz, sürekli neden, niçin oldu? Niçin şöyle, niçin böyle derken 8 ay sonra yerel seçimlere gidiyoruz. Muhalefet bu geçmiş hesaplaşmasıyla maalesef baş başa bırakılmıştır.

“Kaybettik, lamı cimi yok”

Seçim olduğundan beri ilk defa Isparta’da konuştuğuna dikkati çeken Akşener, şöyle devam etti:

Sonuç itibarıyla kaybettik. Lamı cimi yok, kaybettik. Bu kaybetmeyi ‘Vay efendim seçmen niye bize oy vermedi.’ diyerek, böyle bir saygısız dille seçmeni, aziz milletimi sorgulayarak sonuç alamayız. Bunu büyük bir saygısızlık olarak görürüm.

Seçmenim, milletim öyle karar verdi, can başüstüne. Bize düşen nedir? Şimdi bu sesi daha iyi dinlemek.İYİ Parti olarak bundan sonraki yolculuğumuzu söylüyorum.

Bugün buradan benim başlattığım yerel seçimlere ve yerel seçimler sonrası genel seçimlere kadar tekrar milletimizin bağrına, bu defa kapı zili çalarak, köylere giderek, onları dinleyerek, çiftçinin derdinin nasıl çözüleceğini çalışıp iktidara da bunu bildirecek bunun takipçisi olacağız.

Her zaman inandığımız siyaset kutuplaştırarak, milleti birbirine düşürerek değil. Seçmen velinimettir, milletimiz velinimettir, onun derdinin çözümü üzerinde bir toz zerresi kadar faydalı olma ahlakına ve edebine sahip olarak yol yürümektir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.