Ömer Çelik’ten Özgür Özel’e sert tepki: Netanyahu ile aynı düzlemde « Türkiye'nin Sesi Gazetesi

18 Mayıs 2024 - 13:01

Ömer Çelik’ten Özgür Özel’e sert tepki: Netanyahu ile aynı düzlemde

Ömer Çelik’ten Özgür Özel’e sert tepki: Netanyahu ile aynı düzlemde
Son Güncelleme :

27 Aralık 2023 - 20:03

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı a.ıklamada “Terör örgütlerine müsaade etmeyiz” dedi. Çelik, Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tepki çeken sözleri ile ilgili de “Özel, Netanyahu ve terör örgütleri ile aynı düzleme düşmüştür” ifadelerini kullandı.

ensonhaber.com

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik AK Parti’nin adayları ne zaman belli olacak sorusuna açıklık getirdi.

Öte yandan Çelik CHP Lideri Özgür Özel’in açıklamalarına tepki gösterdi.

“Güvenliğimizin herhangi bir pazarlık konusu olmayacağını dünyaya gösterdik” ifadelerini kullanan Ömer Çelik, “TSK terör örgütlerine karşı güçlü bir şekilde operasyonlarına devam ediyor” dedi.

Ömer Çelik, aday belirleme sürecine ilişkin “Cumhurbaşkanımız normal mesaisine devam ederken illerimizle görüşmeye devam ediyor. Aday toplantısı daha sonraki görüşmelerde ele alınacak” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’e tepki gösterdi

Ömer Çelik, CHP lideri Özgür Özel’e “Özgür Özel grup toplantısında yaptığı konuşmayla CHP nasıl istikamet çizecek diye yapılan tartışmaları netleştirdi. Cumhurbaşkanımıza yönelik. ‘Hain’ diye bir ifade kullanıyor. Netanyahu böyle söyler. Terör örgütü PKK böyle söyler. Özel’in söylediği cümleler bunlarla aynı düzleme yerleşmiştir” tepkisini gösterdi.

“TSK terör örgütlerine karşı güçlü bir şekilde operasyonlarına devam ediyor”

Ömer Çelik açıklamalarında şunları kaydetti:

Bölgemizde ve sınırlarımızın yakınında yeni bir takım siyasi oluşumlar meydana getirmek için üretilen siyasi projeler var. Buna müsaade etmeyeceğimizi ifade ederek birçok harekat gerçekleştirdik. Güvenliğimizin herhangi bir pazarlık konusu olmayacağını dünyaya gösterdik. TSK terör örgütlerine karşı güçlü bir şekilde operasyonlarına devam ediyor. Onları ve onların arkasındakileri yenecek gücümüz var. Egemenliğimizi korumak için mücadelemizi kararlılıklar sürdüreceğiz. MİT, polisimiz, jandarmamız Türkiye’nin haklarını koruyacak güce ve imkanlara sahiptir. Şehitlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar biz bu topraklarda hür yaşayalım diye can verdiler.

“İllerimizle görüşmeler devam ediyor”

Cumhurbaşkanımız normal mesaisine devam ederken illerimizle görüşmeye devam ediyor. Geçen sefer istişareler tamamlandı demiştim. Bazı yerlerde aday belirleme süreci tamamlandı diye yazıldı. Bu ikisi farklı. Dün Konya, Kahramanmaraş, Antalya ve Eskişehir ile bu istişareler yapıldı. Bugün de Hatay, Aydın, Diyarbakır, Mersin, Muğla ve Van’la istişareler tamamlanmış olacak. Bütün çalışma arkadaşlarımızın görüşlerini almak, seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aday toplantısı daha sonraki görüşmelerde ele alınacak.

“Özgür Özel konuşmasıyla tartışmaları netleştirdi”

Özgür Özel grup toplantısında yaptığı konuşmayla CHP nasıl istikamet çizecek diye yapılan tartışmaları netleştirdi. Çeşitli beklentilerde olan kesimler vardı. Anlaşıldığı kadarıyla yalan ve yıkım siyasetine devam edeceği netleşmiş oldu. Orada kullandığı bir ifade var Cumhurbaşkanımıza yönelik. ‘Hain’ diye bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanımıza kimlerin hain dediğini biliyoruz. Netanyahu böyle söyler. Terör örgütü PKK böyle söyler. Özel’in söylediği cümleler bunlarla aynı düzleme yerleşmiştir. Netanyahu gibilerinin PKK gibi terör örgütlerini sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik kullandığı cümleleri tekrar etmek gibi bir misyonu seçmişse kendisinin bileceği bir iştir. Türkiye siyasetine sürülen bu lekeye üzülürüz. CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın beklentileri var. Onlara yapılan bu kötülüğe üzülürüz. Nefret siyaseti nasıl yapılır, bunu koordinatları nedir? Bugünkü konuşmada bunu gösterdi.

“Özgür Özel CHP’ye kötülük yapacak”

Kötü insanlar diye bir ifade kullandı. Kötü nedir, kötülük nedir biliriz. En son hangi kötülerin Türkiye’ye hangi siyasi kötülüğü yapmak üzere 14 Mayıs öncesinde neler yaptığını gördük. Terör örgütleri ile aynı dili kullanan bir yaklaşım sergilediler. Bu siyasi kötülüğü milletimiz engelledi. Kötülüğün ne kadar organize olduğu seçimden sonra ortaya çıktı. Gizli pazarlıklılar, gizli işbirlikleri ortaya çıkınca siyasi kötülüğün odağının hangi yönetim olduğu ortaya çıktı. Bu bize zarar vermez. Gördüğüm şudur, Özgür Özel CHP’ye kötülük yapacak. Bunu bugünkü konuşmasında ortaya koydu. ‘Bedava siyaset dönemi bitti’. Bu teröre karşı ortak bildiriye imza atmayınca bu ifadeyi kullandılar. Bildiri teklifi muhalefetten geldi. Bize sorulduğunda ‘biz tabii ki de destek veririz’ dedik. Cumhur İttifakı buna destek verdi. Terörü kınıyormuş gibi yaparak bir yandan da belli bir takım siyasi pazarlıkların önünü açacak şekilde bildiriye imza atmadılar. Vatandaştan tepki görünce bir bildiri yayınladılar. Hiçbir gerekçe ortak bildiriye imza atmamayı mazur gösteremez.

“Terörle mücadele konusunda kafaları karışık”

Diyorlar ki, ‘Muhalefete muhalefet etmek iktidara destek sağlar’. Şimdi iktidarın söylediği doğru olsa bile terörle mücadelede ortak iradeye karşı çıkıp PKK’nın yanına düşmelerini bu şekilde mi ifade edecekler. Terörle mücadele konusunda kafaları karışık ve bilgisizler. Ortaya koydukları tez ve argümanlar son derece yetersiz. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımıza, milletimizin hukukuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarına bir kötülük siyasetidir.

“Bu bildiriye imza atmak için şart öne sürülmez”

Avrupa’daki faşistler hangi dille saldırıyorsa onu tercüme etmiş gibi Özgür Özel, onu Cumhurbaşkanımıza kullanıyor. Bu neyin şubesidir? Biz bedava siyaset yapmıyoruz diyor, bu işlerin zihni, siyasi sponsorun ilham aldıkları yerin son derece kötü olduğunu söylemek lazım. Cumhurbaşkanımıza, Devlet Bahçeli’ye karşı kötü insanlar diye ifade kullanması, hem Türkiye’ye hem CHP’ye, hem egemenlik haklarımıza kötülük yapmak istiyor. Yaptıkları siyaset kalitesiz ve reddedilmesi gereken nefret siyaseti. Suriye ve Irak tezkerelerine Mehmetçiğe yetki veren tezkerelere hayırla başlayan bir süreçtir CHP’de. Daha önce CHP hiçbir şekilde ret vermemişti. Onları söyledikleri sözler ne Cumhurbaşkanımıza ne de Devlet Bahçeli’ye yetişir. ‘Biz bir takım şartlar öne sürdük, bu şartlar sağlanamayınca biz bildiriye imza atmadık’ diyorlar. Bu bildiriye imza atmak için şart öne sürülmez. TSK bu mücadeleyi verirken bu ortak iradeyi göstermeyeceksin arkasından tepkiler gelince tepkileri yatıştırmak için uğraşacaksın. Yaptığınız iş doğruysa kaç gündür neden bunla uğraşıyorsunuz? Yaptığınız yanlıştır.

.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ı